5 powodów, dla których warto zacząć grać w badmintona
Wysiłek fizyczny związany z grą w badmintona jest równoważny z pełnym treningiem.
Badminton to nie tylko profesjonalny sport, ale także gra, którą wielu ludzi kocha od dzieciństwa. Nie wymaga drogiego sprzętu, specjalnych pomieszczeń, a nawet przestrzegania surowych zasad – możesz po prostu rzucać czółenkiem w domu lub na ulicy na boisku modułowym. Ta aktywność fizyczna jest równoważna z pełną sesją treningową. Oto jak gra w badmintona wpływa na Twoje ciało.
Zwiększenie napięcia mięśniowego
Jedną z ważnych zalet badmintona jest to, że tonizuje mięśnie.
Stretching, bieganie, aktywne ruchy ramion i przyjmowanie statycznych pozycji podczas gry wzmacnia pośladki, łydki i ścięgna. Ten rodzaj aktywności pomaga wzmocnić mięśnie, ale nie zwiększyć ich rozmiar.
Rozciąganie i stretching
Podczas gry w badmintona na boisku modułowym musisz się sporo rozciągnąć, aby złapać czółenko, które podąża różnymi drogami, ale nie zawsze prosto w twoją stronę. Wymachy ramion, uginanie ciała, wypady i wiele innych ruchów pomaga rozciągnąć mięśnie.
Budowanie wytrzymałości i siły mięśni
Po 20 minutach możesz poczuć się bardzo zmęczony: w przeciwieństwie do piłek tenisowych, czółenka nie odbijają się, więc musisz odbijać się w regularnych odstępach czasu.
Poprawia Twój czas reakcji
Wygrana lub przegrana w badmintonie zależy od tego, jak dobrze i szybko potrafisz dostrzec działania przeciwnika. Najważniejsze jest, aby dokładnie określić, gdzie leci czółenko i odbić je w odpowiednim czasie. Aby to osiągnąć, należy nie tylko poprawić swoją koordynację, ale także rozwinąć swoją uwagę i czas reakcji na boisku BEGA.